Strona główna
Aktualności
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA NA NOWYCH ZASADACH

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA NA NOWYCH ZASADACH


UPADŁOŚĆ PRZEDSIĘBIORCY NA NOWYCH,  
PROSTYCH ZASADACH już od 24 marca 2020 r.

Upadłość konsumencka teraz również dla przedsiębiorców

Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, Twoja firma przynosi straty, utraciłeś płynność finansową i jesteś niewypłacalny, nie spłacasz swoich zobowiązań już od ponad 3 miesięcy?

Nie czekaj, nie popadaj w dalsze długi, zmień obecną sytuację zacznij od nowa
- złóż wniosek o upadłość firmy.

Zespół Wertus Windykacja i Restrukturyzacja Sp. z o.o. pomoże Ci pozbyć się długów – napiszemy dla Ciebie wniosek o ogłoszenie upadłości, pomożemy Ci skompletować niezbędne dokumenty oraz poinformujemy jakie dalsze działania musisz podjąć by stanąć na nogi.

 Dowiedz się więcej….

 


 

Upadłość przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą

– od 2020 r. uproszczenie procedury

Zasadniczą różnicą pomiędzy tym co było a będzie jest to, że obecnie osoba, która zakończyła działalność gospodarczą, może od razu ogłosić upadłość konsumencką, natomiast przed wejściem nowelizacji ustawy przedsiębiorca który zakończył działalność wniosek o upadłość konsumencką mógł złożyć dopiero po upływie 10 lat. 

Nowelizacja ustawy Prawo upadłościowe zmienia i upraszcza procedurę upadłości przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Głównym założeniem nowelizacji jest przyspieszenie rozpoznawania spraw upadłościowych, zmiany dotyczą ułatwienia upadłości przedsiębiorców oraz warunków i trybów tzw. upadłości konsumenckiej.

Znowelizowane przepisy mają umożliwić ogłoszenie upadłości tym którzy w długi popadli również z własnej winy.

Dla sprawniejszego prowadzenia postępowania, ustawodawca przewidział, że wierzyciele będą zgłaszać wierzytelności syndykowi masy upadłości.

Dłużnik będzie mógł też wystąpić do sądu upadłościowego o otwarcie postępowania o zawarcie układu na zgromadzeniu wierzycieli. Układ będzie zawierany na okres nieprzekraczający 5 lat, a dłużnik będzie go wykonywał za pośrednictwem nadzorcy wykonania układu.

Osoby starające się o upadłość konsumencką po 24 marca 2020 r. będą musiały zawrzeć we wniosku więcej informacji niż dotychczas.

Skontaktuj się z nami- odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące wniosku o ogłoszenie upadłości oraz całego procesu ogłaszania upadłości konsumenckiej.

 
 
  Poprzednia strona

Skontaktuj się z nami!

e-mail:
biuro@wertus-windykacja.pl

telefon:
+48 41 301 00 38

fax:
+48 41 301 00 29