Strona główna
Aktualności

Aktualności

13
02.2017
Zmiana nazwy spółki WERTUS

Szanowni Państwo,

W związku z rozszerzeniem profilu firmy, mamy przyjemność poinformować, że od dnia 22 listopada 2016 r. nazwa naszej firmy zmieniła się na WERTUS Windykacja i Restrukturyzacja Spółka  z o.o.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z usługi restrukturyzacji lub windykacji, serdecznie zapraszamy do współpracy. Jesteśmy, jak zawsze do Państwa dyspozycji.

 
04
11.2016
Bezpłatna Konferencja dla Przedsiębiorców
Szanowni Państwo,

W dniu 29 listopada 2016 r. w godzinach 10:00 – 15:00 w Hotelu Kongresowym w Kielcach Kancelaria Piekarski & Partnerzy oraz Wertus Windykacja i Restrukturyzacja Sp. z o.o. przy współpracy Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości organizują bezpłatną konferencję dla przedsiębiorców, na którą bardzo serdecznie Państwa zapraszamy. 

           Jako organizator konferencji wychodzimy z założenia, że w życiu każdego przedsiębiorcy prawnik potrzebny jest na co dzień, a nie tylko w sytuacjach kryzysowych. W związku z tym, zagadnienia, które będziemy omawiać na spotkaniu pozwolą Państwu na uzyskanie wiedzy w zakresie zabezpieczenia interesów Państwa firm. W czasie wydarzenia zaprosimy Państwa również do udziału w panelach dyskusyjnych, w których będzie okazja zadawania pytań prelegentom oraz poruszania nurtujących Państwa tematów. O wielu aspektach prawnych związanych z prowadzeniem własnej firmy dowiecie się Państwo od naszych ekspertów. 

Wystarczy do 24 listopada 2016 r. zarejestrować swój udział wysyłając zgłoszenie na adres marketing@kancelariapiekarski.pl lub pod nr telefonu 41 301 00 38. 

Konferencja  dla przedsiębiorców to możliwość zgłębienia tematyki z zakresu:

  • Prawne zabezpieczenie roszczeń, czyli m.in. jak konstruować umowę handlową by stanowiła dla nas dokument chroniący nasze interesy;
  • Dochodzenie należności – odpowiemy na pytania jakie działania znacznie przyczyniają się do szybszej egzekucji, a co za tym idzie, odzyskania należności, czy i jak możemy obciążyć dłużnika kosztami windykacji;
  • Nowelizacja przepisów kodeksu cywilnego: nowa definicja dokumentu, elektroniczny obrót pism, elektroniczne zajęcia rachunków bankowych, wpływ zmian na praktykę wierzyciela, nowe możliwości i rozwiązania;
  • Restrukturyzacja przedsiębiorstw – wachlarz procedur naprawczo oddłużeniowych, omówienie procesu restrukturyzacji, postępowania sanacyjnego i innych, praktyczne ich aspekty;
  • Finansowanie przedsiębiorców - prezentacja najatrakcyjniejszych ofert pozyskania środków pieniężnych dla przedsiębiorców: pożyczki, dotacje i inne. 

                                                                                                                    Liczymy na Państwa obecność

          Serdecznie zapraszamy!


http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/a/jak-bezpiecznie-prowadzic-biznes-na-bezplatnej-konferencji-w-kielcach-juz-mozna-sie-zapisac,11440632/  
 
27
10.2016
Trybunał Konstytucyjny uznał skargę konstytucyjną złożoną przez Kancelarię Piekarski & Partnerzy.


Na rozprawie w dniu 25 października 2016 r. Trybunał Konstytucyjny podzielił stanowisko zaprezentowane przez radcę prawnego Mieczysława Piekarskiego, że art. 7541§1 k.p.c. w zakresie w jakim odnosi się do zabezpieczenia przez obciążenie nieruchomości obowiązanego hipoteką przymusową jest niezgodny z art. 64 ust.1 w związku z art. 31 ust.3 oraz art.45 ust.1 Konstytucji.

Sprawa dotyczyła kieleckiego przedsiębiorcy, który posiadał roszczenie w stosunku wobec Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych w kwocie około 600 tys. zł. W celu odzyskania należności przedsiębiorca wystąpił do sądu i uzyskał zabezpieczenie należności w formie ustanowienia hipoteki przymusowej na nieruchomości będącej własnością KKSM. Z uwagi na treść zaskarżonego przepisu, tj. art. 7541§1 k.p.c. skarżący nie odzyskał przysługującej mu należności, pomimo zachowania przez niego należytej staranności przy wszelkich czynnościach zmierzających do odzyskania długu. Zgodnie z powyższym przepisem, jeżeli wierzyciel nie odzyska długu w ciągu miesiąca od uprawomocnienia się orzeczenia uwzględniającego roszczenie, które podlegało zabezpieczeniu, to udzielone zabezpieczenie upada.

Wskutek naszej skargi Trybunał wydał wyrok, w którym uznał, że powyżej wspomniany przepis jest niezgodny z Konstytucją. Przewidziany w nim miesięczny termin, po upływie którego z mocy prawa upada zabezpieczanie w postaci hipoteki przymusowej na nieruchomości dłużnika jest niezgodny z Konstytucją i narusza prawo własności (art. 64 ust. 1 Konstytucji) oraz prawo do sądu (art. 45 ust. 1 Konstytucji).Redakcja art. 7541§1 k.p.c. w zaskarżonym brzmieniu przeczyła sama w sobie celowi ochrony udzielanej na etapie postępowania zabezpieczającego, a to z uwagi na bardzo duże ryzyko utraty pierwszeństwa wierzyciela hipotecznego.

Dzięki skardze konstytucyjnej wystosowanej do Trybunału Konstytucyjnego przez Kancelarię Piekarski & Partnerzy przedsiębiorcy kieleckiemu na nowo otworzyła się droga do odzyskania przysługującej mu należności.

Konieczność zmiany, jaką nałożył na ustawodawcę Trybunał Konstytucyjny w tym zakresie przedmiotowego przepisu, wywrze pozytywny wpływ na ochronę praw wierzycieli, a tym samym wzmocni powszechny interes społeczny.

Poniżej przesyłamy linki do publikacji na ten temat na łamach portali Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej i innych.

http://www.rp.pl/artykul/1293904-TK--niekonstytucyjne-wygasniecie-hipoteki-przymusowej.html

http://wyborcza.pl/7,75398,20887531,trybunal-konstytucyjny-przyznal-racje-wierzycielowi-ale-rzad.html

http://trybunal.gov.pl/rozprawy-i-ogloszenia-orzeczen/wyroki-i-postanowienia/art/9417-zasady-zabezpieczenia-roszczen/

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/tk-zabezpieczenia-hipoteka-przymusowa-sprzeczne-z-konstytucja

 
26
08.2016
Restrukturyzacja w ofercie firmy WERTUS

W odpowiedzi na zmiany na rynku usług restrukturyzacyjnych i upadłościowych, które nastąpiły po 1 stycznia 2016, firma Wertus Profesjonalna Windykacja poszerzyła swoją ofertę o usługi doradcy restrukturyzacyjnego.

W ramach tej usługi przeprowadzamy rzetelny proces restrukturyzacji/oddłużania danego przedsiębiorstwa, który ma na celu poprawę płynności finansowej oraz umożliwienie dalszego funkcjonowania firmy na rynku.

Posiadamy wiedzę i praktyczne doświadczenie w prowadzeniu działań restrukturyzacyjnych. Nasi specjaliści będą reprezentować Państwa w kontaktach z komornikami, wierzycielami, bankami, oraz innymi instytucjami jako pełnomocnicy negocjujący realną spłatę zobowiązań finansowych i dążących do zawarcia korzystnej ugody.

Restrukturyzacja czyli polityka nowej szansy to umożliwienie wyjścia z kryzysu i odbudowania swojej pozycji na rynku. 

Zapraszamy do współpracy i gwarantujemy oczekiwany przez Państwa sukces!

 
09
07.2015
Szukamy praktykanta

Kancelaria Piekarski & Partnerzy poszukuje studentów prawa zainteresowanych odbyciem bezpłatnej praktyki w kancelarii radcy prawnego.

Dokumenty aplikacyjne (CV) proszę składać osobiście lub mailowo na adres: biuro@kancelariapiekarski.pl, bliższe informacje będą udzielane pod numerem tel. 041 30 100 20,38.

 

Skontaktuj się z nami!

e-mail:
biuro@wertus-windykacja.pl

telefon:
+48 41 301 00 38

fax:
+48 41 301 00 29